- 9 listopada 2018 r - Spotkanie ze św. Marcinem

 

“Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Te słowa Chrystusa zobowiązują nas uczniów jego do konkretnych dzieł miłosierdzia. W roku przygotowana do przeżywania Jubileuszu nie może zabraknąć także uczynków miłosierdzia. Jedną z okazji do czynienia miłosierdzia będzie dzień św. Marcina przeżywany w naszej parafii. Św. Marcin pomógł żebrakowi dając mu połowę swego żołnierskiego płaszcza, podzielił się tym co miał. Zachęcamy zatem do tego by pomóc w tym dniu rodzinom potrzebującym z naszej parafii. Możemy przynieść środki czystości, żywność, słodycze, pomoce plastyczne. Już od 4 listopada w kościele przy chrzcielnicy będzie stał koszyk do którego możemy przynieść nasze dary. Możemy je oczywiście przynieść w sam dzień św. Marcina, zachęcamy do tego szczególnie dzieci.

Zapraszamy zatem 9 listopada na godz. 17.00 do naszego Kościoła. Tutaj zobaczymy krótkie przedstawienie, które przypomni nam czym jest miłosierdzie. Następnie z modlitwą i śpiewem razem ze św. Marcinem, który przyjedzie na koniu przejdziemy na plac szkolno-przedszkolny. Dzieci niech przygotują lampiony a także przebiorą się za św. Marcina.

facebook_page_plugin