- 9 lutego 2019 r. - Jubileusz Chorych

W Fatimie w 2017 roku papież Franciszek mówił do chorych, że „jesteście cennym skarbem Kościoła”. Jesteście zatem także cennym skarbem i ważną cząstką naszej parafii. Dlatego w roku Jubileuszowym 150-lecia naszego sławięcickiego kościoła oraz w związku z przeżywanym we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Światowym Dniem Chorego zapraszamy wszystkich chorych na Mszę świętą w Waszej intencji, w sobotę 9 lutego o godz. 10:00. W czasie tej Mszy świętej udzielone będzie błogosławieństwo lurdzkie.

Może, ktoś z chorych pomyśleć, że nie dam rady ze względu na stan zdrowia, że nie chcę albo po co? Niech zachętą dla was będą inne słowa papieża skierowane do chorych także w Fatimie:  „Wasza obecność milcząca, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa i codzienne ofiarowanie waszych cierpień w jedności z cierpieniami Jezusa ukrzyżowanego dla zbawienia świata, cierpliwa, a nawet radosna akceptacja waszego stanu są bogactwem duchowym, majątkiem dla każdej wspólnoty chrześcijańskiej”.

Zatem drodzy chorzy czekamy na was w sobotę 9 lutego a wszystkich opiekujących się chorymi prosimy, abyście umożliwili przybycie chorych do naszego parafialnego kościoła. Pomagając chorym służycie samemu Chrystusowi, zgodnie z tym co powiedział „wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” Mt 25,40.

facebook_page_plugin